Barış Akarsu Dinle

Barış Akarsu Şarkıları

 1. Barış Akarsu - Bir Sevmek Bin Defa Ölmekmiş
 2. Barış Akarsu - Hatıralar
 3. Barış Akarsu - Hasretler Ayrılıkla Başlar
 4. Barış Akarsu - Gözlerin
 5. Barış Akarsu - Mavi
 6. Barış Akarsu - Allahım Güç Ver Bana
 7. Barış Akarsu - Unutamadım
 8. Barış Akarsu - Sevdim Seni Bir Kere
 9. Barış Akarsu - Resimdeki Gözyaşları
 10. Barış Akarsu - Rüzgar
 11. Barış Akarsu - Yeter Ki
 12. Barış Akarsu - Ben (Tek Başıma Şiir)
 13. Barış Akarsu - Gel Gör Beni Aşk Neyledi
 14. Barış Akarsu - Amasra
 15. Barış Akarsu - Bir Kasaba Akşamı
 16. Barış Akarsu - İsterdim
 17. Barış Akarsu - Ayrılacağız
 18. Barış Akarsu - Gün Olur
 19. Barış Akarsu - Aldırma
 20. Barış Akarsu - Yeter Be
 21. Barış Akarsu - Zümrüt-ü Anka
 22. Barış Akarsu - Islak Islak
 23. Barış Akarsu - Kimdir O
 24. Barış Akarsu - Vurdum En Dibe Kadar
 25. Barış Akarsu - Yeter ki
 26. Barış Akarsu - Zor Aşk
 27. Barış Akarsu - Yollarda Bulurum Seni

barış akarsu kimdir ?

BARIŞ AKARSU KİMDİR?

Barış Akarsu, (29 Haziran 1979, Bartın – 4 Temmuz 2007, Bodrum), rock müzik şarkıcısı, TV oyuncusu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Amasra'da tamamladı. Lise öğrenimini sürdürürken Amasra Yelken Kulübü'nde profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmeye başladı. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. İlkokuldayken elinde blok flüt sokaklarda dolaştığını söyler. Ama müzikle asıl tanışması Amasra'ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye, gitar ve mızıka ile olmuştur. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 1970 ve 1980'lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilendi. Antalya'da animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Ankara'da garsonluk, barmenlik ve müzisyenlik yaptı. Daha sonra Karadeniz Ereğlisi'ne gelerek dört yıl boyunca çeşitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yaptı. Bu dönemde ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve 2004 Temmuz ayında yarışmayı birinci olarak tamamladı. Yarışmadan hemen sonra İstanbul'a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye'nin değişik yerlerinde sayısı 200'ü geçen konserler verdi.

31 Aralık 2004'te Seyhan Müzik'ten Serdar Öztop'un yapımcılığı ile ilk albümü Islak Islakı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde "Islak Islak", "Kimdir O","Amasra" ve "Mavi" parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006'da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gereki piyasaya çıkardı.10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi Akarsu'ya ait "Yeter Be" ve "Ben" adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümden; "Vurdum En Dibe Kadar" ve "Yaz Demedim" parçalarına klip çekildi. 2006 yılında Star kanalında yayımlanmaya başlanan Yalancı Yarim dizisinde başrollerden birini üstlendi. Bu dizinin ardından milyonlarca seveni tarafından "Alfonso Tarık" olarak anılmaya başlandı.

Barış Akarsu, yirmi sekizinci doğum günü olan 29 Haziran 2007 cuma akşamı saat 22:30 civarında, Muğla ilinin Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede olan Torba Kavşağı'nda bir trafik kazası geçirdi. Otomobilde bulunan Zeynep Koçak (24) ve Nalan Kahraman (37) olay yerinde vefat etti. Barış Akarsu ise hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmiş ve acil serviste kalbi yeniden çalıştırılmıştır. Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldırılan Barış Akarsu, beş günlük yoğun bakımın ardından 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü saat 20:10 sularında hayatını kaybetti ancak ölümü 23:10 da açıklandı. Özel Bodrum Hastanesi önünde yoğun bakımda kaldığı sürece sevenleri nöbet tutmuş ve iyileşeceğini ümit etmiştir. 20:10 sularında kalbi durduktan sonra tekrar çalıştırılmaya çalışıldığı söylenmiştir. Vefatının ardından Yalancı Yarim dizisi ve yeni hazırladığı albüm yarım kalmıştır. 2008 yılının ocak ayında, dizide söylediği şarkılardan oluşan bir derlemenin de içinde olduğu ve 28 yıllık hayatından kesitlerin paylaşıldığı bir belgesel DVD çıkarılmıştır. Genç yaşta hayata veda eden Akarsu, Amasra'da toprağa verilmiştir.

Merhum sanatçının heykeli, Tankut Öktem tarafından yapılmıştır. 3 metre olacak olan bu heykeli Öktem'im vefat etmesinden dolayı yardımcıları tamamlamıştır. Başarıyla tamamlanan heykel, sanatçının ölüm yıldönümü olan 4 Temmuz 2008'de, 1. Barış Akarsu Kültür ve Sanat Festivali'nde Amasra'ya dikilmiştir. Ölümünün 1.yılında kaza yaptığı kavşağın adının "Barış Kavşağı" olarak değiştirilmesine karar verildi ve ölüm kavşağı olarak nitelendirilen noktada var olan kusurun giderilmesi için 2009 yılının Aralık ayında çok geç kalınarak çalışmalar başlatıldı.

Diskografi

 • Islak Islak (2004)
 • Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek (2006)
 • Ayrılık Zamansız Gelir (2007)

Ödülleri

 • Akademi Türkiye Yarışması Birinciliğ
 • Olay FM 2005’in en iyileri: En iyi Çıkış Yapan Rock Sanatçısı
 • Future Dergisi' nin okullarda yaptığı anket: 2005 Yılının En Sevilen Rock Sanatçısı
 • Turuncu Medya Grup Organizasyon Altın Nota Müzik Ödülleri: En iyi Pop Rock
 • İstanbul Üniversitesi Bilişim Ödülleri: Cem Karaca Özel Ödülü
 • USDER (Uluslar arası Sağlık, Eğitim ve Sosyal hizmetler Derneği) Yılın En İyileri Anketi: Rock Müzik dalında 1.
 • Expo Kanal: Cem Karaca Özel Ödülü
 • 13. Kral TV Video Müzik ödülleri: En iyi Rock Müzik dalında 1.
 • FERSA 2007-2008: En İyi Müzisyen

Kaynakça : www.baktabul.net   -  www.wikipedia.org

Share Share Editor: misti | Posted: 2013/04/17 | Views: 4423

Comments

17 + 3 =
Ana Sayfa | Arama | İletişim | Kullanım Şartları
Editor