Yazarlar ve Kütüphaneleri

  1. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Hakan Bıçakcı
  2. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Murat Gülsoy
  3. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Pelin Batu
  4. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Barbaros Altuğ
  5. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Ayşe Kulin
  6. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Ercan Kesal
  7. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Alexandra Kleeman
  8. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Gürbüz Doğan Ekşioğlu
  9. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Ahmet Ümit
  10. Yazarlar ve Kütüphaneleri - Celal Şengör

BOOKSERF NEDİR ?

BookSerf, yabancı dilde yazılmış kitapların iki haftalığına ödünç alınıp verilmesini teşvik eden ve böylelikle okuma sevgisi üzerine kurulu bir komünite oluşturmayı amaçlayan bir web sitesi ve paylaşım platformudur. İlk olarak İstanbul’da faaliyete geçen BookSerf, elçileri vasıtasıyla kısa süre içinde Eskişehir, Ankara ve Berlin’e kadar yayılmıştır.

Buluşmalar ve BookSerf’li Olma Günleri için Asmalımescit’teki Bitti Gitti atölyesi kullanılmaktadır. Atölyede aynı zamanda BookSerf’in bağışçı kişi ve kuruluşlardan topladığı kitaplar ve yurt dışından sipariş edilen dergiler de bulunmaktadır.

BookSerf ile yalnızca yabancı dilde yazılmış kitapların paylaşılmasının nedenlerinden biri de yerel yayıncılık endüstrisine zarar vermemek ve Türkçe kitapları satın almayı teşvik etmek.

Yazarlar ve Kütüphaneleri

BookSerf’i destekleyen yazarların evlerine gidip kütüphanelerini gezen video serisi, bugüne kadar Hakan Bıçakcı, Murat Gülsoy, Pelin Batu, Barbaros Altuğ, Ayşe Kulin, Ercan Kesal ve Alexandra Kleeman’ı ağırladı.

Kitaplar Duvarda

BookSerf çevresinde oluşan komünitenin en sevdiği kitapları belirlemeyi ve çıkan sonuçları bir sokak sanatı çalışması halinde görselleştirmeyi amaçlayan proje, 2015 yılında hayata geçirildi. İlk aşamada online formlar üzerinden 1000 adet veri toplandı. Sonuçlara göre en çok tekrarlanan 60 kitap, tekrarlanma sayısıyla doğru orantılı boyutlardaki kartonlar şeklinde Asmalı Mescit Sokak'taki bir duvarda sergilendi. Projenin bir sonraki hedefi ise 10000 kişiye ulaşmak olarak belirlendi.

BookSerf’li Olma Günleri (B.O.G’ler)

Kitap paylaşanları ve meraklıları bir araya getirmek için Asmalı Mescit'te BookSerf'ün merkezi olan Bitti Gitti'de düzenlenen günlere yazarlar ve müzisyenler katılıyor. Hakan Bıçakcı, Murat Menteş, Irmak Zileli, Allen Hulsey, Aylin Balboa, Flunk, Aslı Tohumcu, Ercan Kesal, Barbaros Altuğ, Deniz Alnıtemiz ve Derdiyoklar daha önceki B.O.G'lere katılan isimler.

Kaynak: vikipedia.org

Share Share Editor: misti | Posted: 2017/06/07 | Views: 2079

Comments

5 + 1 =
Ana Sayfa | Arama | İletişim | Kullanım Şartları
Editor